orangewarsawopen.pl

Wybory prezydenta w Ameryce zaczną się już za niedługo

Wybory prezydenta w Ameryce zaczną się już za niedługo

15.09.2020, 08:33

W tym roku Ameryka odda swój głos na kolejnego przedstawiciela państwa. Na tę chwilę tę funkcję wypełnia Donald Trump i rzecz jasna ubiega się on o kolejną kadencję. Jednak konkurencja również się stara i 50 dni przed wyborami jest możliwość zapoznania się z sondami. W jaki sposób wygląda sytuacja na obecną chwilę? Szanse którego kandydata mogą być najlepiej rokujące? W opozycji z 2016 rokiem, najpoważniejszy oponent Trumpa posiada o wiele lepsze wyniki.

Joe Biden, kandydat partii Demokratów, prezentuje ponad 7% przewagę nad obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Aczkolwiek komitet wyborczy Trumpa nie przejmuje się tym i nie uważa, aby bieżące badania przewidywały przyszły wynik wyborów. Ostatnio sytuacja prezentowała się trochę podobnie - Hillary Clinton w ostatnich wyborach także wyszła na prowadzenie, jednak ta wyższość nie wydawała się bardzo spektakularna. Było to zaledwie 2,3 procenta. Mimo że Clinton posiadała przewagę a także otrzymała większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z aktualnym prezydentem.

Ciekawe okazuje się to, że w Stanach nie przesądza o ilość pojedynczych głosów nie decyduje o wyniku. Przeważający będzie głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich liczba i zależy ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Na tę chwilę wojuje ze sobą przede wszystkim kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda.

We wszystkich wyżej wymienionych stanach sondaże wyglądają inaczej. W części stanów wygrywa kandydat Republikanów, innym razem kandydat Demokratów. Sytuacja zatem nie jest jednoznaczna. Dużo rzecz jasna zależy od panujących postaw w konkretnym stanie - gdzieniegdzie ludzie prezentują typowo republikańskie poglądy, a czasem okazują się to przede wszystkim demokratyczne postawy. Aczkolwiek chociażby w częściach USA ogólnie republikańskich w ostatnim czasie miały miejsce ogromne modyfikacje. Sporo dzięki nowym mieszkańcom, którzy prezentują stosunkowo liberalne poglądy, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez domy w atrakcyjnych cenach. Podobne głosy mogą mieć duży wpływ na wybór kolejną głowę kraju.

A jakim sposobem będą wyglądać wybory podczas trwania pandemii? Z powodu pandemii głosowanie będzie wydłużone, gdyż rozpoczynają się nawet za chwilę. Spora liczba Amerykanów się zdecydowała oddawać swój głos metodą korespondencyjną.

Trzeba zatem poczekać na rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie może być pewne więc sugerowanie się sondami może okazać się niewłaściwe.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij