orangewarsawopen.pl

Drużyna narodowa Kataru ponosi porażkę z reprezentacją Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mundialu rezultatem 0:1!

21.11.2022, 09:54

Mundial to impreza futbolowa, która ma miejsce raz na 4 lata. Futbolowi fani z całej świata wyczekują niecierpliwie na inauguracyjny mecz mundialu i to nie podlega wątpliwości. Przy okazji mundialu w Katarze, który zaczął się w miniony weekend było tak samo. Pierwsze spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała niezwykle. Jednak później przyszła pora na futbol i piłkarscy kibice znajdujący się na stadionie a także przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali wspaniałego meczu. Emocji nie brakowało już od początkowych minut, ponieważ gracze Ekwadoru błyskawicznie zdobyli gola. Już w 3 minucie Valencia trafił do bramki i mogło się zdawać, iż reprezentacja Kataru będzie miała naprawdę ciężko w tym pojedynku. Jednak arbiter tego meczu zdecydował się sprawdzić systemem VAR poprawność tego trafienia i okazało się, iż w momencie dogrania napastnik był na spalonym. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc naprawdę dużo szczęścia w tej sytuacji.

Pomimo anulowania pierwszej bramki reprezentacja narodowa Ekwadoru nie miała w planach zaprzestać atakowania. Zawodnicy narodowej kadry Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego meczu. Kilkanaście minut później napastnik reprezentacji Ekwadoru odnalazł się w akcji sam na sam z golkiperem reprezentacji Kataru i został sfaulowany. Arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i wskazał na rzut karny, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Jedenastkę na bramkę zmienił gracz zespołu narodowego Ekwadoru Emmer Valencia. Względem zespołu narodowego Ekwadoru drużyna Kataru prezentowała się słabo. Bramkarz drużyny narodowej Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał nic do roboty, ponieważ po stronie zawodników Kataru nie było widać pomysłu na grę. Bramka numer dwa dla zespołu narodowego Ekwadoru padła w 31 minucie, a autorem znowu był Enner Valencia. W I połowy spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W trakcie drugiej połowy oba zespoły mocno obniżyły rytm i na murawie działo się mało. W końcowym rozrachunku mecz skończył się wynikiem 2:0 dla reprezentacji Ekwadoru, która fenomenalnie rozpoczęła mundial. Drużyna narodowa Kataru natomiast jest w tym momencie w ciężkim położeniu i może mieć trudności z awansem do pucharowej fazy.