orangewarsawopen.pl

Eintracht Frankfurt zwyciężył Europa League pokonując w finale Rangers FC!

19.05.2022, 08:14

W trakcie sezonu 21/22 zmagania Europa League były naprawdę emocjonujące i trzeba wziąć to pod uwagę. Bardzo ciężko było wskazać głównego faworyta do końcowego zwycięstwa, a fani futbolu zyskali możliwość śledzić sporo ciekawych pojedynków. Gigantycznym zaskoczeniem bez najmniejszych wątpliwości było to, iż w pucharowej fazie zmagań Europa League grała FC Barcelona, która odpadła z Champions League. Piłkarze FC Barcelony start sezonu 2021/2022 mieli niezbyt dobry, lecz na wiosnę zaprezentowali się dużo lepiej. Sporo sportowych dziennikarzy uważało, iż głównym faworytem do wygranej w Europa League jest właśnie Barcelona. Kiedy na Camp Nou przyjechał niemiecki Eintracht To wszystko odmieniło się. Piłkarze z Hiszpanii byli całkowicie zdziwieni i ponieśli porażkę z Eintrachtem z Frankfurtu 2 do 3. I od tego momentu zaczęła się fenomenalna gra piłkarzy Eintrachtu z Frankfurtu.

Niemiecka drużyna dała radę zakwalifikować się do wielkiego finału rozgrywek w Ligi Europy, gdzie drużyna Rangersów była ich przeciwnikiem. Szkocka drużyna także wybitnie dawała radę w trakcie tej edycji Europa League i bez wątpienia był to właściwy przeciwnik dla Eintrachtu Frankfurt. Na wielki finał Ligi Europy, który odbywał się w Sewilli przyleciało mnóstwo piłkarskich fanów. I to właśnie z tego powodu na trybunach mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe futbolowe święto. Spotkanie to było niezwykle wyrównane i warto mieć to na uwadze. Dużo lepiej rozpoczęli je jednak gracze Rangersów, którzy zdołali wyjść na prowadzenie 1 do 0. Jednak zawodnicy drużyny z Niemiec nie planowali odpuszczać i po kilkunastu minutach odpowiedzieli golem wyrównującym. Nie nie zobaczyliśmy już goli do ostatnich chwil starcia finałowego i z tego powodu arbiter ogłosił dodatkowe trzydzieści minut gry. O zwycięzcy Europa League miały zdecydować jedenastki, ponieważ w trakcie dogrywki też nie padł decydujący gol. Eintracht okazał się skuteczniejszym klubem podczas konkursu jedenastek i zwyciężył rezultatem 3:2. Dla szerokiego grona kibiców niemieckiego zespołu to była bez większych wątpliwości niesamowita sytuacja.