orangewarsawopen.pl

Fantastyczne spotkanie i porażka mistrza ligi angielskiej w hicie kolejki! Tottenham Londyn ogrywa mistrza Anglii po bramce w ostatnich sekundach!

Fantastyczne spotkanie i porażka mistrza ligi angielskiej w hicie kolejki! Tottenham Londyn ogrywa mistrza Anglii po bramce w ostatnich sekundach!

19.02.2022, 12:44

Ekstraklasa angielska jest na tą chwilę najwybitniejszą ligą piłkarską na całym świecie i mnóstwo piłkarskich kibiców na całym świecie tak twierdzi. Angielska Ekstraklasa od lat tworzyła własną renomę, a perfekcyjnym tego przykładem są wyniki oglądalności, które te zmagania osiągają co sezon. Drużyny z rozgrywek angielskich niemal co sezon bardzo dobrze prezentują się w rozgrywkach europejskich i dobrze to sobie uświadomić. To, że panującym aktualnie mistrzem Ligi Mistrzów jest Chelsea FC, a więc klub z Anglii jest tego dobitnym przykładem. Nie da się jednak ukryć, że ochotę na triumf w tych najistotniejszych europejskich rozgrywkach ma także Manchester City. Gracze mistrza ligi angielskiej w poprzednim sezonie zakwalifikowali się do meczu finałowego Ligi Mistrzów, jednak tam zmuszeni byli zaakceptować dominację klubu prowadzonego przez Tuchela. Dla trenera mistrza Premier League Guardioli, który w tym sezonie da z siebie wszystko, żeby sięgnąć po wymarzone trofeum europejskie był to bez cienia wątpliwości bardzo duży cios.

Trzeba wziąć pod uwagę, że City jest na doskonałej drodze, aby uprościć sobie drogę po puchar Champions League. Udało im się wypracować sporą przewagę nad pozostałymi drużynami w krajowych rozgrywkach, co pozwoli im znacznie bardziej skoncentrować się na europejskich pucharach. Podczas weekendu jednak gracze mistrza Premier League rywalizowali londyńskim Tottenhamem i bez wątpienia nie spodziewali się tak ciężkiego pojedynku. Ekipa Tottenhamu FC od pierwszych minut ambitnie wyruszyła z atakami, czego wynikiem było trafienie już po 4 minutach meczu. gracze Manchesteru City byli zobligowani ruszyć do odrabiania strat. Z całą pewnością wielbiciele futbolu z Manchesteru odczuwali szczęście, w sytuacji, kiedy futbolówkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Guendogan doprowadzając w ten sposób do wyniku remisowego. Do głosu podczas drugiej połowy tego starcia doszli kolejny raz doszli piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy z pomocą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Zdawało się, że ten mecz zakończy się triumfem przyjezdnych, jednak w 92 minucie z rzutu karnego strzelił Mahrez. W 95 minucie sędzia tego meczu zarządził rzut karny dla Tottenhamu FC. Jedenastkę na gola przemienił Kane Harry, który takim sposobem zapewnił triumf dla Tottenhamu z Londynu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij