orangewarsawopen.pl

Igrzyska w piłce nożnej - najważniejszy turniej

Igrzyska w piłce nożnej - najważniejszy turniej

14.11.2022, 09:16

Dużymi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większość facetów z zafascynowaniem odlicza następne doby. W internecie rodzi się bardzo dużo opinii dotyczących tego, jaka kadra wygra turniej, a która ma na to najmniejsze prawdopodobieństwo. Nie zabraknie też komentarzy wobec różnorodnych sław piłki nożnej. Czy nadzwyczajne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej godne pamięci uniesienie?

Wyjątkowość mistrzostw świata w piłce nożnej

Mimo olbrzymiej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tej pory miały miejsce, aktualne mistrzostwa będą obłędnie wyjątkowe. Pierwszy raz w historii, starcia między drużynami miejsce będą miały na obszarze Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się nietypowa, gdyż sportowa rywalizacja odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to też ostatni koncept mistrzostw świata, gdzie współuczestniczyć będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, albowiem na następnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Nieprzychylne wypowiedzi w piłkarskim społeczeństwie

Nadchodzące zawody piłkarskie są nieco bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Rodzą się komentarze, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim da się zauważyć ogromne poruszenie. Dookoła turnieju bez końca włóczyło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż podczas budowy stadionów i reszty infrastruktury, zmarła bardzo duża liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie ostudziło gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego doniosłego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę puchar?

Mimo dużej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza zawodów, i tak miliony ludzi biorą czynny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij