orangewarsawopen.pl

Narodowa drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o końcowym wyniku zadecydowały jedenastki Drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

Narodowa drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o końcowym wyniku zadecydowały jedenastki Drużyna Chorwacji zagra w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

12.12.2022, 15:06

Mistrzostwa świata, które są rozgrywane aktualnie w Katarze powoli zbliżają się do końca. Pojedynki ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w 1/2 finału światowych mistrzostw rozgrywane były podczas zeszłego weekendu. Sporo piłkarskich kibiców zmuszonych było pogodzić się z tym, że ich kadra musiała się pożegnać z szansami na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Pozostaje jednak oglądać mistrzostwa świata do samego końca i oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia a także fascynować się fenomenalnymi trafieniami. Z pewnością jednym z kandydatów do zgarnięcia mistrzostwa od pierwszego spotkania mundialu była drużyna narodowa Brazylii. Mogło się wydawać, iż po triumfie z reprezentacją narodową Korei Południowej wszystko idzie zgodnie z planem, lecz wówczas przyszedł czas spotkania z zespołem narodowym Chorwacji. Piłkarze Chorwacji zafundowali dla narodowej kadry Brazylii bardzo ciężkie warunki w trakcie tego meczu.

Reprezentacja narodowa Brazylii od początku tego starcia miała kłopot ze skończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci niesamowicie grali w defensywie, lecz czasami potrafili postraszyć ładnymi kontrami. Arbiter tego pojedynku nie miał wyjścia i po czasie regulaminowym musiał zaprosić graczy obu zespołów na trwającą 30. minut dogrywkę. Piłkarscy kibice zgromadzeni na stadionie mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. Drużyna narodowa Brazylii w ostatnich minutach pierwszej części objęła prowadzenie za sprawą gola Neymara Jr. Wówczas mogło wydawać się, iż jest już po wszystkim i brazylijscy sympatycy mogą wybierać bilety na pojedynek półfinałowy. Jednakże cztery minuty przed końcem dogrywki do siatki trafili gracze narodowego zespołu Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do konkursu jedenastek. Kadra narodowa Chorwacji ma wielkie doświadczenie w strzelaniu jedenastek i w tym przypadku było to doskonale widoczne. Zawodnikom Brazylii zabrakło precyzji podczas strzelania jedenastek, a dzięki temu golkiper Chorwacji bez żadnego problemu dwa obronił. Natomiast kadra Chorwacji nie pomyliła się ani razu i tym sposobem zagwarantowała sobie awans do 1/2 finału światowych mistrzostw w Katarze. Mocna narodowa kadra Argentyny, która w 1/4 finału ograła również po konkursie jedenastek drużynę Holandii będzie przeciwnikiem narodowej reprezentacji Chorwacji w półfinale.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij