orangewarsawopen.pl

Narodowa kadra Argentyny zdobywa mistrzostwo świata - reprezentacja Francji przegrała!

19.12.2022, 13:55

Sympatycy piłkarscy ze zniecierpliwieniem wyczekiwali spotkania finałowego, które miało odbyć się w niedzielny wieczór. Na pewno skończone właśnie światowe mistrzostwa w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Oglądać mogliśmy dużo spektakularnych obron bramkarzy oraz emocjonujących meczów i widowiskowych bramek. Wielbiciele futbolu w naszym kraju także mogli być zachwyceni. Bowiem po 36 latach reprezentacja piłkarska Polski zdołała awansować z fazy grupowej na mundialu, co można z pewnością określić swego rodzaju sukcesem. Nie chcemy się jednak skupiać na wadach naszej piłki nożnej. W tym momencie dużo ważniejsze jest to, żeby zaprezentować jak niezwykłym wydarzeniem było finałowe starcie mistrzostw świata, które rozgrywane były w Katarze. Grały ze sobą: zespół narodowy Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzów świata drużyna narodowa Francji.

Najwybitniejszą postacią drużynie narodowej Argentyny jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najwybitniejszego piłkarza w historii tej dyscypliny. W zespole narodowym Francji za najwybitniejszego podaje się Kyliana Mbappe, który wielokrotnie już pokazał na tym mundialu, iż pomimo młodego wieku, czeka go wciąż wiele sukcesów. Dla Argentyny, która po I połowie prowadziła już 2:0, po trafieniach Messiego oraz Di Marii spotkanie finałowe zaczęło się naprawdę świetnie. Jednak delikatnie zdumiewający był przebieg tego meczu, gdyż gracze reprezentacji narodowej Francji totalnie nie mogli odnaleźć się na boisku. Dopiero w II połowie ruszyli do ataku i przyniosło to efekty. Dwie bramki w ciągu 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dodatkowego czasu gry. Na prowadzenie W trakcie dodatkowego czasu gry kolejny raz wysunęła się kadra narodowa Argentyny i gdy mogło wydawać się, że już jest po spotkaniu, do akcji ponownie wkroczył Kylian Mbappe. Sędzia podyktował karnego, a francuski zawodnik zamienił go na bramkę. Mecz skończył się rezultatem 3 do 3. Na kibiców piłkarskich zebranych na stadionie czekały więc karne. Kadra narodowa Argentyny okazała się skuteczniejsza podczas konkursu jedenastek. W ten sposób Leo Messi skompletował wszystkie trofea, jakie mógł wygrać w ciągu zawodniczej kariery. Reprezentacja Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak bez cienia wątpliwości za cztery lata ponownie rywalizować będzie o puchar świata z Kylianem Mbappe w swoich szeregach.