orangewarsawopen.pl

Niesamowite starcie w lidze włoskiej mieli okazję obejrzeć włoscy sympatycy futbolu! AC Milan pokonał AS Romę i takim sposobem odrobił kilka oczek do piastującego pierwsze miejsce mediolańskiego Interu!

Niesamowite starcie w lidze włoskiej mieli okazję obejrzeć włoscy sympatycy futbolu! AC Milan pokonał AS Romę i takim sposobem odrobił kilka oczek do piastującego pierwsze miejsce mediolańskiego Interu!

09.01.2022, 08:34

W obecnie trwającym sezonie liga włoska prezentuje się zdecydowanie bardziej pasjonująco niż w poprzednich latach i nie ma co do tego wątpliwości. Każdy zespół ma kadrę wypełnioną uzdolnionymi piłkarzami, co może przekładać się na niesamowicie pasjonujące mecze. Można dojść też do wniosku, iż drużyny z ligi włoskiej stały się o wiele śmielsze po tym, jak pierwszy raz od dekady to nie Juventus Turyn wygrał tytuł mistrza kraju. Sukces Interu we włoskiej ekstraklasie dowiódł, że każda ekipa może walczyć o mistrzostwo kraju. I chociażby tego powodu czołówka tegorocznego sezonu jest niesamowicie wyrównana i aktualnie wskazać głównego faworyta do końcowego sukcesu. Na dzień dzisiejszy to Inter zajmuje pierwsze miejsce w tabeli włoskich rozgrywek, jednak do zakończenia sezonu pozostało jeszcze wiele pojedynków. O tytuł mistrza Serie A walczy jeszcze jedna drużyna z Mediolanu, a konkretnie Milan, który musiał zmierzyć się z AS Romą trenowaną przez selekcjonera Mourinho.

To starcie piłkarze Milanu bardzo dobrze rozpoczęli i warto to podkreślić. Po 15 minutach byli na prowadzeniu wynikiem 2 do 0 i mogło się wydawać, że mają bieg tego spotkania pod pełną kontrolą. Trenowani przez trenera Jose Mourinho zawodnicy usiłowali odrobić straty, lecz ich błędy w początkowych minutach spotkanie były zbyt kosztowne. Drużyna z Rzymu zdołała ustrzelić bramkę kontaktową pod koniec pierwszej odsłony meczu, co bez cienia wątpliwości wlało wiarę w serca wielbicieli tej drużyny. Abraham Tammy sfinalizował bardzo dobre zagranie ze strony Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do siatki. Gracze Milanu jednak nie chcieli wyczekiwać do kończącego gwizdka arbitra i w dalszym ciągu konstruowali akcje na bramkę AS Romy. Gola numer trzy strzelił Leao w 82. minucie i w rozrachunku końcowym Milan zwyciężył rezultatem 3 do 1. Milan miał okazję na wzbogacenie wyniku w samej końcówce tego pojedynku, jednakże z jedenastki nie trafił Zlatan Ibrahimović, gdyż jego strzał zdołał obronić Rui Patricio.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij