orangewarsawopen.pl

Piłkarze polscy zwyciężyli narodową kadrę Albanii i są o wiele bliżej gry w barażach! Naprawdę ciężkie starcie narodowej drużyny Polski w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu w Katarze!

Piłkarze polscy zwyciężyli narodową kadrę Albanii i są o wiele bliżej gry w barażach! Naprawdę ciężkie starcie narodowej drużyny Polski w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu w Katarze!

13.10.2021, 14:41

Zakwalifikowanie się do światowych mistrzostw dla futbolowych fanów ze Starego Kontynentu jest z całą pewnością naprawdę ważne. Trwające aktualnie eliminacyjne zmagania zostały w takim przypadku wyjątkowo przełożone zważywszy na sytuację pandemiczną z minionego roku. Walkę w eliminacjach do mistrzostw świata polska drużyna narodowa rozpoczęła z nowo zatrudnionym szkoleniowcem Sousą, którego misją jest przygotować drużynę do batalii o promocję na rozgrywane w roku 2022 mistrzostwa świata w Katarze. Dla polskiej drużyny narodowej start rywalizacji w kwalifikacjach nie był nazbyt udany, lecz najbardziej kluczowe jest to, iż byliśmy w stanie ugrać parę kluczowych oczek. Na wieczór we wtorek oponentem polskiej narodowej kadry była reprezentacja Albanii, która przed tym spotkaniem plasowała się o jedno miejsce wyżej w tabeli naszej grupy. Oznaczało to więc, że piłkarze polscy powinni ugrać, jeżeli wciąż chcieli marzyć o kwalifikacji na mundial w Katarze.

start tego meczu był niesamowicie zacięte i naprawdę ciężko było wyznaczyć faworyta do zgarnięcia trzech punktów i dobrze zwrócić uwagę na to. Wynikiem 0:0 zakończyła się premierowa część starcia, co z pewnością było dużo lepszą sytuacją dla drużyny narodowej Albanii. Dużo lepiej prezentowała się dużo korzystniej dyspozycja piłkarzy naszej drużyny i byliśmy zdecydowanie bliżej ustrzelenia gola. Jednak to drużyna Polski zdołała zdobyć bramkę i wysunąć się na prowadzenie w trakcie tego starcia. Świderski, który na boisku zameldował się w drugiej połowie meczu sfinalizował fenomenalne zagranie Klicha. Znów selekcjoner Paulo Sousa udowodnił, iż umie wprowadzać graczy z rezerwy podczas starcia. Spotkanie musiało zostać na paręnaście minut przerwane z uwagi na fatalne reakcje sympatyków z Albanii. Jednak po wznowieniu tego pojedynku nic się nie zmieniło i to polscy reprezentanci mogli cieszyć się z powodu trzech oczek. Rezultat 1 do 0 na wyjeździe to fenomenalna nowina w kontekście zmagań o dostanie się do mistrzostw świata w Katarze. Sprawa awansu do barażowych zmagań jest zależna jedynie od naszych zawodników, ponieważ narodowa drużyna Polski jest na miejscu drugim.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij