orangewarsawopen.pl

Piłkarze zespołu niemieckiego byli kompletnie bezbronni i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę wynikiem 0 do 4! Imponujące osiągnięcie Ajaxu w Lidze Mistrzów!

Piłkarze zespołu niemieckiego byli kompletnie bezbronni i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę wynikiem 0 do 4! Imponujące osiągnięcie Ajaxu w Lidze Mistrzów!

25.10.2021, 13:44

Sympatycy piłkarscy zasiadający na obiekcie w Amsterdamie mieli możliwość oglądać świetne widowisko. Na wieczór we wtorek amsterdamski Ajax podejmował na własnym stadionie BVB, a więc niezwykle silną ekipę z niemieckiej Bundesligi. Na starcie warto wspomnieć o tym, iż mistrz holenderskiej Eredivise fenomenalnie zainaugurował zmagania w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed wtorkowym starciem mieli w swoim dorobku dwie wygrane i w spotkaniu z Borussią Dortmund ich zamierzeniem ponownie były trzy punkty. Tym razem jednak nie miało być aż tak łatwo, gdyż gracze Borussii także mieli ochotę na wygraną w tym spotkaniu. Rozsądnie jednak przyznać to, że w tym spotkaniu bardzo ciężko było wytypować faworyta do wygranej. Oba kluby posiadały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w trakcie 90. min.. Bez żadnych wątpliwości tak mizernego meczu ze strony Borussii i równolegle tak nadzwyczajnego spotkania piłkarzy Ajaxu Amsterdam mało kto oczekiwał.

Dla fanów niemieckiego klubu rzeczywistość okazała się niezwykle bezwzględna. Piłkarze mistrza rozgrywek holenderskich od startu tego pojedynku wyglądali znacznie lepiej od swoich rywali. Będący w świetnej formie w tym sezonie Erling Haaland był podczas tego starcia całkowicie bezradny i nie był w stanie znaleźć drogi do bramki rywala. Natomiast Ajax Amsterdam okazał się niesamowicie efektowny, czego doskonałym poświadczeniem jest ostateczny wynik starcia. Piłkarze zespołu holenderskiego Ajaxu wygrali rezultatem cztery do zera i w ten sposób mogli się umocnić na miejscu lidera w grupowych rozgrywkach. Ta wygrana bez wątpienia ich zbliża do promocji do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się odbywać wiosną. Do drugiego spotkania, które będzie rozgrywane na ich obiekcie zawodnicy dortmundzkiej Borussii teraz mają dwa tygodnie na przygotowanie taktyki. To będzie bez cienia wątpliwości szansa na to, żeby chociaż nieznacznie zrewanżować się za słaby rezultat na obiekcie w Amsterdamie. Piłkarscy fani z Europy są urzeczeni dyspozycją prezentowaną przez zawodników trenera Ten Haga i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax z Amsterdamu zakwalifikował się aż do półfinału Ligi Mistrzów eliminując wcześniej wiele faworyzowanych ekip.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij