orangewarsawopen.pl

Podczas weekendu na francuskich boiskach było naprawdę emocjonująco i mieliśmy okazję oglądać mnóstwo bramek! Zawodnicy Paris Saint Germain zagrali świetne spotkanie w niedzielę na wieczór w rozgrywkach francuskich!

Podczas weekendu na francuskich boiskach było naprawdę emocjonująco i mieliśmy okazję oglądać mnóstwo bramek! Zawodnicy Paris Saint Germain zagrali świetne spotkanie w niedzielę na wieczór w rozgrywkach francuskich!

23.01.2022, 08:27

Francuska ekstraklasa przez lata była uważana przez specjalistów od piłki nożnej za zmagania z niższej półki. Mocnych klubów, które dałyby radę do samego końca walczyć w Lidze Mistrzów zazwyczaj nie mogliśmy podziwiać tam. Na początku poprzedniej dekady jednakże do klubu ze stolicy wkroczył świeży prezes, który zapoczątkował nową epokę dla stołecznego zespołu a także francuskiej ligi. Liga francuska od tej chwili stała się zdecydowanie bardziej popularna i piłkarze chętniej godzili się na transfery do francuskich drużyn. I właśnie w tym newsie chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co w chwili obecnej dzieje się we francuskiej Ligue 1. Nie da się ukryć, iż obecnie najpotężniejszym zespołem w Ligue 1 jest Paris Saint Germain, które po raz kolejny bez większych komplikacji kroczy ku zdobyciu mistrzostwa. Można pomyśleć, iż aktualnie nie ma we Francji klubu, który byłby w stanie ukrócić hegemonię graczy Paris Saint Germain.

Prowadzona przez selekcjonera Mauricio Pochettino drużyna na wieczór w niedzielę ograła Reims rezultatem cztery do zera. Piłkarze PSG w taki sposób mieli w stanie dopisać do swojego dorobku następne niesamowicie kluczowe w odniesieniu do konkurowania o mistrzowski tytuł 3 oczka. Swoje pierwsze trafienie dla Paris Saint Germain w tym meczu strzelił Ramos, który w zeszłym roku został pozyskany z FC Realu Madryt i z pewnością trzeba wziąć ten fakt pod uwagę. Nie da się ukryć, iż najbardziej emocjonujące spotkanie rozgrywało się między Girondins Bordeaux oraz Strasbourgiem. Klub gości w trakcie obecnego sezonu rywalizuje o występ w europejskich pucharach, jednak w trakcie tego spotkania byli zmuszeni pogodzić się z klęską. Piłkarze Bordeaux zwyciężyli wynikiem 4 do 3, co bez żadnych wątpliwości mogło się podobać futbolowym sympatykom, którzy zasiedli na stadionie w dniu meczu. Na rezerwowej ławce spotkanie spędził natomiast Majecki Radosław, którego AS Monaco było słabiej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło porażkę rezultatem 2 do 3. Była to niesamowicie ekscytująca kolejka francuskiej ligi i warto to zaznaczyć.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij