orangewarsawopen.pl

Polska reprezentacja w siatkówkę zajęła trzecią lokatę podczas turnieju Ligi Narodów, po tym jak zwyciężyła reprezentację narodową Włoch!

Polska reprezentacja w siatkówkę zajęła trzecią lokatę podczas turnieju Ligi Narodów, po tym jak zwyciężyła reprezentację narodową Włoch!

25.07.2022, 12:46

W naszym kraju siatkarscy wielbiciele od lat przywykli do fetowania wygranych. Drużyna Polski prezentuje fenomenalną formę na kolejnych turniejach, czego efektem są zdobywane medale. Warto tutaj zaznaczyć to, że polscy siatkarze jako jedyni w historii tego sportu, potrafili obronić mistrzostwo świata. Z całą pewnością to jest wielkie osiągnięcie, które zasługuje na szacunku. Siła naszej siatkówki kreowała się na początku 21. wieku, gdy w 2006 roku wystąpiliśmy w finałowym spotkaniu na mundialu. Mariusz Wlazły miał wtedy doskonały turniej, a zablokowali go dopiero Brazylijczycy. Pomimo porażki w spotkaniu finałowym z reprezentacją narodową Brazylii rezultatem zero do trzech eksperci siatkarscy przesyłali dużo komplementów w kierunku reprezentacji Polski. Z pewnością nikt nie mógł przewidzieć tego, jakie sukcesy będzie odnosić ta pokolenie siatkarzy w przyszłości.

Dla triumfów narodowej kadry Polski bez cienia wątpliwości bazą byli umiejętnie dobierani selekcjonerzy. Siatkarze przeważnie bardzo dobrze się rozumieli ze szkoleniowcami, co oddziaływało na doskonałą formę na boisku. W przypadku polskiej narodowej drużyny i selekcjonera Nikoli Grbicia, który przejął drużynę po Vitalu Heynenie wygląda to podobnie. Były zawodnik który pochodzi z Serbii z początku nie budził wiary wśród dziennikarzy z naszego kraju, jednakże wraz z upływem czasu wypracował sobie bardzo dobrą renomę. We wrześniu reprezentacja Polski bronić będzie złotego medalu za 2 miesiące. Lecz zanim to się wydarzy, reprezentanci Polski wzięli udział w National League. Jest to względnie nowy format turnieju w siatkówce, który fani przyjęli optymistycznie. Na to, że nasza kadra będzie w stanie triumfować w tym nowym turnieju liczyło dużo wielbicieli siatkówki. Perfekcyjnie poradzili sobie w grupowych rozgrywkach, a w 1/4 finału wygrali z irańską drużyną narodową. W półfinale siatkarze polskiej reprezentacji nie poradzili sobie jednak z narodową kadrą USA i musieli zadowolić się spotkaniem o III miejsce. Włoska kadra była przeciwnikiem polskiego zespołu narodowego. Polska narodowa drużyna mogła cieszyć się z trzeciego miejsca w Lidze Narodów po tym jak ten pojedynek skończył się wynikiem 0 do 3.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij