orangewarsawopen.pl

Triumf z zespołem Walii wynikiem jeden do zera - piłkarska reprezentacja Polski zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Reprezentacja piłkarska Polski triumfuje z reprezentację narodową Walii!

Triumf z zespołem Walii wynikiem jeden do zera - piłkarska reprezentacja Polski zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Reprezentacja piłkarska Polski triumfuje z reprezentację narodową Walii!

17.10.2022, 12:36

Z całą pewnością w obecnym roku rozgrywki Ligi Narodów musiały zostać rozegrane w nieco szybszym tempie, ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Narodowy zespół Polski pod wodzą Czesława Michniewicza też zagra na tym turnieju po tym jak pokonała szwedzką narodową reprezentację w finałowym meczu baraży. Polscy gracze jednak zanim to nastąpi mieli do zrealizowania jeszcze jedno bardzo istotne zadanie. Nadrzędnym celem na rozgrywaną w 2022 roku edycję Ligi Narodowej ponownie było utrzymanie się w grupie A. Przede wszystkim tutaj się rozchodzi o szansę grania pojedynków z silnymi przeciwnikami, a także prestiż. Drużyna narodowa Polski podczas spotkań z najlepszymi zespołami światowego futbolu będzie w stanie nabierać doświadczenia i co najważniejsze dostrzec, w jakim jest w tym momencie miejscu. W obecnej edycji to wyzwanie nie było najłatwiejsze, gdyż drużyna Polski była zobligowana mierzyć się z takimi ekipami jak Belgia, reprezentacja narodowa Holandii a także kadra narodowa Walii. Rywalizacja o punkty była niezwykle skomplikowana, ponieważ każda z tych drużyn to ogromne wyzwanie.

W momencie, gdy polska kadra poniosła klęskę z belgijską drużyną narodową wynikiem 1 do 6 piłkarscy fani z naszego kraju byli zasmuceni. Bez najmniejszych wątpliwości był to kubeł zimnej wody dla piłkarzy, jak i trenerskiego sztabu. Bez najmniejszych wątpliwości awans na mundial był sporym osiągnięciem, ale kadra mająca do dyspozycji w taką liczbę zdolnych piłkarzy nie może sobie pozwolić na lanie takim wynikiem. W następnych pojedynkach naszym piłkarzom powodziło się już jednak dużo lepiej, czego doskonałym dowodem jest komplet punktów z drużyną Walii na stadionie w Warszawie, a także wynik remisowy z drużyną Holandii. Nadeszła pora ostatniej kolejki podczas grupowych zmagań, gdzie oponentem kadry polskiej była narodowa kadra Walii. Zawodnicy Walii musieli wygrać w tym meczu, by myśleć o zostaniu w dywizji A Ligi Narodowej. Naszym reprezentantom wystarczał do utrzymania się wyłącznie remis. To było wyrównane i trudne starcie, jednak z delikatnym wskazaniem na polski zespół. Polscy reprezentanci przewagę w czasie całego pojedynku potwierdzili podczas drugiej połowy, gdy po idealnym podaniu Roberta Lewandowskiego, do siatki trafił Karol Świderski. W rozrachunku ostatecznym polska narodowa drużyna triumfowała wynikiem jeden do zera i w ten sposób została w grupie A Ligi Narodowej. Kibice piłkarscy z naszego kraju aktualnie mogą spokojnie wyczekiwać na pierwsze mecze rozgrywek grupowych zespołu Polski na mistrzostwach świata w Katarze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij