orangewarsawopen.pl

W finałowym pojedynku mundialu polska kadra narodowa w siatkówkę przegrała rezultatem jeden do trzech z narodową drużyną Włoch!

W finałowym pojedynku mundialu polska kadra narodowa w siatkówkę przegrała rezultatem jeden do trzech z narodową drużyną Włoch!

12.09.2022, 16:27

Sporo siatkarskich sympatyków ma świadomość tego, jak istotnym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. O tym wiedzą przede wszystkim wielbiciele tej sportowej dyscypliny z Polski, ponieważ polska drużyna narodowa siatkarzy od lat wygrywa na międzynarodowych turniejach. Nie dziwi więc to, iż w Polsce zapanowała radość, gdy przedstawiono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Ten turniej pierwotnie miał się odbyć w Rosji, ale ze względu na najazd na Ukrainę organizacja została odebrana Rosjanom. Światowa federacja siatkarska nie musiała się jednak martwić, ponieważ Polska już kilka razy pokazała, iż umie przygotować turniej o tak wysokiej randze. Światowe mistrzostwa przed ośmioma laty także były rozgrywane na halach w Polsce i wtedy polska reprezentacja w siatkówkę zdobyła tam złoto. Duża część kibiców siatkówki liczyła na to, iż i tym razem będzie identycznie.

Narodowa drużyna Polski w siatkówkę od początku mundialu radziła sobie fenomenalnie i warto to podkreślić. Mogło wydawać się, że jesteśmy na dobrej ścieżce do drugiej obrony światowego mistrzostwa, ponieważ bez problemów pokonywaliśmy kolejnych przeciwników. Po pięciosetowej walce w półfinale pokonaliśmy narodową kadrę Brazylii wynikiem 3:2. W pojedynku finałowym mistrzostw świata oponentem polskiego zespołu była kadra Włoch. To jest bez wątpienia drużyna, w której można obserwować kilku utalentowanych graczy. Zaprezentowali oni na parkietach w Polsce, że trzeba będzie się z nimi liczyć w przyszłości. finałowe spotkanie niesamowicie rozpoczęła polska kadra, zwyciężając w I secie wynikiem 25 do 22. Jednak następne sety to był popis gry narodowego zespołu Włoch. Niesamowicie sprawna gra włoskiej reprezentacji i duża liczba błędów ze strony polskiej reprezentacji doprowadziła do tego, że to właśnie oni zwyciężyli w pojedynku finałowym wynikiem 1 do 3. W końcowym rozrachunku kadra narodowa Polski wywalczyła miejsce drugie na mistrzostwach świata i warto podkreślić, iż to też jest wielki sukces.|Drużyna polska ostatecznie wywalczyła miejsce drugie na mistrzostwach świata i trzeba podkreślić to, że to również jest wielki sukces.|miejsce drugie na mistrzostwach świata w końcowym rozrachunku zajęła polska kadra i trzeba podkreślić fakt, iż to również jest niezwykły sukces.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij