orangewarsawopen.pl

W półfinałowej rywalizacji baraży polscy piłkarze będą walczyć z narodową reprezentacją Rosji! Polska kadra już zna oponenta w batalii o kwalifikację do mistrzostw świata w Katarze!

W półfinałowej rywalizacji baraży polscy piłkarze będą walczyć z narodową reprezentacją Rosji! Polska kadra już zna oponenta w batalii o kwalifikację do mistrzostw świata w Katarze!

28.11.2021, 08:32

Bez cienia wątpliwości ostatnia prosta kwalifikacyjnych zmagań do mundialu w wykonaniu narodowej kadry Polski była zaskakująco słaba. Ostatecznie polscy zawodnicy zapewnili sobie grę w barażach, jednak z za dużą nonszalancją podeszli do rozgrywki z węgierską reprezentacją narodową. Nie zdołaliśmy wygrać i z tej przyczyny nie mogliśmy być uprzywilejowani przy rozlosowaniu spotkań barażowych. Jednak mamy dużo szczęścia i wylosowaliśmy całkiem nie trudną barażową ścieżkę. Najpierw oponentem reprezentantów naszego kraju okazała się rosyjska drużyna narodowa, która na ostatnich mistrzostwach świata dotarła do czołowej ósemki. Dla piłkarzy trenera Czerczesowa był to bez cienia wątpliwości imponujący rezultat, jednak po tym mundialu ich forma nie wyglądała na tyle dobrze. Chociażby dlatego możemy liczyć na to, że będziemy w stanie wywalczyć awans do finałowego pojedynku barażowego turnieju o miejsce na mundialu w Katarze.

Na szkoleniowca zespołu polskiego Sousę chwilę przed losowaniem oponentów barażowych spadła spora fala krytyki za wyjściową jedenastkę, którą zdecydował się puścić w pojedynku z węgierską kadrą. Duże grono ekspertów przed ważnymi meczami dyskutowało o tym, by zasięgnąć po całkowicie świeżego selekcjonera. W końcowym rozrachunku portugalski trener zachował swoje stanowisko i należy pamiętać, iż miał przy rozlosowaniu sporo szczęścia. Tym sposobem uniknęliśmy chociażby niezwykle nieprzyjemnej walki z włoskim zespołem narodowym, czyli urzędującymi w tej chwili mistrzami Starego Kontynentu. W rozstrzygającym pojedynku toczyć bój będziemy na Narodowym w Warszawie z wygranym spotkania między szwedzką kadrą narodową, a kadrą Czech jeżeli zdołamy pokonać rosyjską narodową drużynę. Starcie ze Szwecją na pewno byłoby niesamowitą szansą do rewanżu za klęskę wynikiem 2:3 w trakcie Euro 2020. Spotkanie z drużyną Rosji nie będzie dla naszych zawodników zbyt proste i należy to sobie uświadomić. Polska narodowa drużyna będzie musiała wspiąć się na wyżyny własnych futbolowych zdolności jeśli nadal chcemy myśleć o awansowaniu do mistrzostw świata w Katarze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij